©2017 by DATE photography. 

Jsme Terka a David. 

Začali jsme spolu fotit svatby. Moc nás to baví.

 

Jsme introverti. Jsme nervózní před každou skupinovou fotkou. Nejjistější jsme, když můžeme splynout ve svatebním veselí. Vnímat detaily, nasávat atmosféru. Koukat se hledáčkem na to, jak lidem září oči v jednom z nejšťastnějších dnů jejich života.

Náš přístup

Jeden z nás si vezme do hledáčku přípravy nevěsty, druhý ženicha a příjezd svatebních hostů. Staneme se součástí vašeho 

nejbližšího okruhu lidí, seznámíme se, necháme vás a vaše hosty zvyknout si na přítomnost fotografů.

Během obřadu fotíme z různých úhlů. Nejvíce zde využijeme výhod focení ve dvou. Snažíme se být co nejméně nápadní a nerušit intimitu momentu. Soustředíme se nejen na vaše emoce, ale i na to, jak obřad prožívají vaši blízcí.

Celý den je protkaný malými příběhy. Vaši hosté prožívají různé momenty s vámi i bez vás. Raději než inscenováním skupinových fotek, se stáváme tichými pozorovateli a zachycujeme spontánní a přirozené situace.

Během dne se vydáme na procházku jen s vámi dvěma. Nebudeme vás nutit do žádných umělých póz, ale pokud si nebudete vědět rady, rádi vám pomůžeme. Chceme, abyste si focení užili, trochu si při něm odpočinuli a uvolnili se. Za správých světelných podmínek nám pro focení bude stačit jen chvilka. Hlavní jsou přece vaši hosté a to, abyste si svůj den s nimi užili. 

Parket duní, víno teče proudem, je potřeba tento den zakončit pořádnou oslavou. Atmosféra se s rozlévající tmou mění, my se stále soustředíme na to, abychom ji pro vás (a pro ty, kteří si ji možná nebudou tak dobře pamatovat) zachytili v celé její jedinečnosti. 

“Hledáte fotografa, který vám vytvoří nádherné fotoalbum, aniž by vás nutil do kýčovitých póz nebo zachytil vaši svatbu tak, že se za ni budete spíše stydět, než její snímky hrdě ukazovat? Terka a David jsou partneři nejen v soukromí, ale i ve své fotografické profesi. Skvěle se doplňují a mohou tak dvěma páry očí zachytit každý důležitý okamžik, ale i několika vteřinové momentky, které si budete chtít s láskou uchovat. Reportážní adrenalin, se kterým se ne každý svatební fotograf zvládne popasovat, tak zvládají mnohem jistěji. S nadšením se stávají novými členy vaší rodiny, ale i nenápadnými pozorovateli, kteří vám po svatbě dokáží znovu odvyprávět váš významný den od začátku až do konce. Důležitý úkol pozorného hosta, tak berou s výzvou a pohledem sobě vlastním přes hledáček fotoaparátu. Svatební fotografie od Davida a Terky dokáží být i malým uměleckým dílem, které vás nebude stát žádné křečovité pózování. Stačí říci jen „ano“ a s citem zachytí i slzy štěstí.”

                                                                                                 

                                         - KAROLÍNA KRUPKOVÁ